EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

Zámek Potštejn a jeho strašidla, vládci a růže

Foto: Celkový pohled na zámek Potštejn, zdroj: www.zamekpotstejn.cz

(19. 10. 2017) Bylo by škoda spojovat historii zámku Potštejn pouze s rozporuplnou postavou hraběte Jana Antonína Harbuval Chamaré. Do veřejného povědomí se dostal díky povídce Aloise Jiráska, ve které slavný spisovatel odhaluje pošetilou snahu zámeckého pána najít poklad na blízkém hradě.

Nebylo by to správné, neboť potštejnský zámek si pozornost zasluhuje i svou architekturou, bohatě zdobeným interiérem, krásným anglickým parkem s růžovou zahradou nebo pořádáním četných kulturních akcí. A nebylo by to fér ani vůči samotnému jemnostpánovi. Společně se svým otcem, Janem Ludvíkem Harbuval Chamaré, se v průběhu 18. století o vznik, výstavbu a rozšiřování zámku v Potštejně též zasloužil.

Vydejte se za zábavou i poznáním do zámku Potštejn

Dnes můžete krásnou, čtyřkřídlou a jednopatrovou budovu s mansardovou střechou blíže poznat v rámci několika prohlídkových okruhů. Vybírat lze z klasické, hrané či noční prohlídky, které vás seznámí s atraktivním Mramorovým sálem se vzácnou štukovou výzdobou stropu i s rokokově vybavenou kaplí Nejsvětější Trojice.

Zpestřete si víkendový pobyt pro dva na Studánce návštěvou potštejnského zámku!

Prohlídka sklepení zámku Potštejn, Bubákov zvaná, je plná tajemných duchů historických postav v čele s loupeživým rytířem Mikulášem z Potštejna a jeho věrným pomocníkem Křivohubým Ješkem. Především děti nadchne expozice Pohádkov, celá rodina se pobaví u Čarodějnické prohlídky a objekt Bludiště u Karla IV. v zámeckém parku seznámí vaše ratolesti s životem našeho nejznámějšího krále. Nechybí dokonce ani zámecká cukrárna se spoustou pochoutek.

V těsné blízkosti zámku v prostorách hospodářských staveb fungoval i pivovar Potštejn, jehož žezlo nyní převzal řemeslný pivovar Clock. Z hotelu Studánka vede až k němu Podorlická pivní stezka, proto neváhejte vyrazit na zámek na kolech. Na opačnou stranu od zámeckého areálu stojí kostel sv. Vavřince s barokní sochou sv. Jana Nepomuckého. (Podívat se sem můžete v rámci našeho organizovaného výletu za zámky na Orlici.)

Více informací o zámku Potštejn

  • Adresa: Zámek Potštejn, Jarníkova 1, 517 43 Potštejn
  • Otevírací doba: denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin (květen až srpen), o víkendech od 9 do 16 hodin (duben a září)
  • Základní vstupné: dospělí 120 Kč, děti od 3 let 90 Kč
  • Web: www.zamekpotstejn.cz
Zámecký park u zámku Potštejn, zdroj: www.zamekpotstejn.cz
Strašidelná expozice Bubákov na zámku Potštejn, zdroj: www.zamekpotstejn.cz
Hraná prohlídka zámku Potštejn v barokních kostýmech, zdroj: www.zamekpotstejn.cz
Zámecká cukrárna na zámku Potštejn, zdroj: www.zamekpotstejn.cz

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení