EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

Dva zámky v Kostelci nad Orlicí

Foto: Zámek Kostelec nad Orlicí

(25. 01. 2018) V Kostelci nad Orlicí, působícím při průjezdu po hlavní silnici z Častolovic do Doudleb možná trochu fádně, mají hned dva zámky. Roku 1668 začal na místě vyhořelé tvrze růst starý zámek Kostelec nad Orlicí. Jeho význam však později upadl, především v souvislosti s výstavbou nového zámku v první polovině 19. století.

Nový zámek v Kostelci nad Orlicí si nechal mezi roky 1829 a 1835 vybudovat Josef Ervín Kinský podle návrhu architekta Heinricha Kocha. Empírový skvost za komunistů trpěl a až v 90. letech se vrátil původním majitelům. Jeho obnovu a zpřístupnění hlavní budovy dokončil František Kinský.

Nový zámek v Kostelci nad Orlicí se má čím pochlubit

Kostelec nad Orlicí se nyní opět pyšní krásným zámkem, kde si můžete užít i celou řadu zajímavých akcí, například zářijový Food festival.

Základem prohlídky kosteleckého zámku je návštěvnický okruh „Život v biedermeieru“, zahrnující původní obytné prostory s restaurovaným nábytkem, obrazy a dalšími dobovými doplňky. Přízemní prostory hostí stálou expozici města Kostelec nad Orlicí s dominantou v podobě modelu jeho středověkého osídlení.

Pohodlné ubytování 15 kilometrů od Kostelce nabízí hotel Studánka.

Chloubu zámku tvoří kostelecký zámecký park, který je zároveň přírodní rezervací. Na ploše bezmála 30 hektarů najdete množství starých, často exotických stromů jako platan západní, topol Wilsonův, jasan pensylvánský nebo liliovník tulipánokvětý. Areálem vedou četné chodníčky a za železniční tratí také cyklostezka z Častolovic. (Podívat se sem můžete v rámci našeho organizovaného výletu za zámky na Orlici.)

Více informací o zámku Kostelec nad Orlicí

  • Adresa: Nový zámek Kostelec nad Orlicí, Komenského 266, 517 41 Kostelec nad Orlicí
  • Otevírací doba: denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin (květen až září), o víkendech od 10 hodin (duben a říjen)
  • Základní vstupné: dospělí 110 Kč
  • Web: www.zamekkostelecno.cz

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení