EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

Zámek Častolovice ukrývá tyrolský oltář i minizoo

Foto: Zámek Častolovice, zdroj: www.zamek-castolovice.cz

(27. 10. 2017) Důvodů, proč navštívit častolovický zámek, najdete hned několik. Mají tady nádherný anglický park s originální sochařskou výzdobou, oboru, minizoo, lipovou alej, sbírku růží, restauraci… a samozřejmě bohaté a zajímavé zámecké expozice. Ze Studánky se sem vyplatí vyrazit nejen během romantického pobytu.

Když si Franziska Diana Sternbergová ze starého šlechtického rodu Šternberků brala roku 1957 amerického boháče Hanryho Ogdena Phippse, nemohla tušit, že se jednou do svého rodového sídla navrátí opět jako majitelka. Zámek Častolovice jí byl v restituci vrácen přesně o 35 let později.

Z historie častolovického zámku

Šternberkové Častolovice koupili v roce 1694 prostřednictvím nejvyššího purkrabí pražského, hraběte Oldřicha Adolfa Vratislava. Jeho potomci v polovině 19. století zámek výrazně upravili do novogotického slohu, avšak za přestavby (zahrnující i vznik dominantní věže nad vchodem) po roce 1910 se mu znovu vrátil jeho renesanční vzhled. V něm ho na konci 16. století vystavěl na místě původní tvrze Friedrich z Oppersdorfu.

Zajistěte si včasnou rezervaci ubytování v hotelu Studánka.

Pýchou zámecké expozice jsou zachovalé renesanční kazetové stropy z počátku 17. století, Rytířský sál s 24 olejovými malbami ze Starého zákona či vyřezávaný tyrolský oltář v kapli Božího těla. Za vidění stojí i rodová galerie Šternberků, původně otevřená arkádová chodba i sbírka obrazů od Lucase Van Valckenborcha, Karla Škréty a dalších mistrů.

Zámek v Častolovicích na mapě

Anglický park u častolovického zámku má rozlohu více jak 40 hektarů a zahrnuje jezero s ostrůvkem, altánek Gloriet a dětské hřiště. K jeho hlavním tahákům patří vodní a růžová zahrada, obora s bílými daňky a Dybovského jeleny, staletá lipová alej a zámecký zvěřinec s papoušky, koníky nebo morčaty (minizoo Častolovice).

K nedílným částem zámku Častolovice patří i restaurace s kavárnou a pořádání různých kulturních a společenských akcí. (Podívat se sem můžete v rámci našeho organizovaného výletu za zámky na Orlici.)

Více informací o zámku Častolovice

  • Adresa: Zámek Častolovice, Masarykova 1, 517 50 Častolovice
  • Otevírací doba: denně od 9 do 18 hodin kromě pondělí
  • Základní vstupné: dospělí 115 Kč
  • Web: www.zamek-castolovice.cz
Úchvatná výzdoba Rytířského sálu, zdroj: www.zamek-castolovice.cz
Zámecký park v Častolovicích, zdroj: www.zamek-castolovice.cz
Dančí obora u zámku Častolovice, zdroj: www.zamek-castolovice.cz

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení