Rychnov nad Kněžnou - ubytování v přírodě

Rychnov nad Kněžnou

Okresní město Rychnov nad Kněžnou leží asi 3 kilometry západně od wellness hotelu Studánka na úpatí Orlických hor. Město s odkazem Karla Poláčka čítá asi 11 tisíc obyvatel a každoročně hostí mnoho kulturních akcí včetně festivalů Šlitrovo jaro, Poláčkovo léto a Filmový smích.

„Hlavní město“ Orlických hor založil společně s dřevěným hradem zřejmě Heřman z Drnholce na staré obchodní stezce a přivedl do něj řemeslníky i z Německa. Statut města získal Rychnov nad Kněžnou za vlády Vladislava Jagellonského, který mu také v roce 1488 potvrdil městský znak – ležícího jelena.

Zajímavosti Rychnova nad Kněžnou, které musíte zažít

Během svého pobytu navštivte například kolowratský zámek, kde je kromě interiéru k dispozici i Muzeum a galerie Orlických hor. Následně můžete zavítat na nádhernou vyhlídku na město a Orlické hory z židovského hřbitova „Na Láni”, ke kostelu Nejsvětější Trojice s třetím největším zvonem v ČR nebo do krásného kostela sv. Havla v románském stylu, založeného roku 1313.

V letních měsících město Rychnov nad Kněžnou provozuje přírodní koupaliště v malebném prostředí lesa Včelný. Lesní areál navíc nabízí hojné možnosti procházek k Ivanskému jezeru, rybaření, houbaření a také skálu opředenou bájí. V zimním období je k dispozici krytá ledová plocha na městském zimním stadionu.

Vydejte se za rychnovským pivem

Vyznavače zlatavého moku jistě přiláká naučná pivní stezka, která je vhodná i pro cyklisty. Provede vás historií Městského Podorlického pivovaru, ale i místem vašeho ubytování – letoviskem Studánka, kolem něhož prochází.

PRŮVODCE RYCHNOVEM NAD KNĚŽNOU (PDF) Šipka