EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

VČELKA

Včelce vděčí les Včelný za své jméno. Profesor Eduard Weis vysvětluje pojmenování lesa podle rojů včel. Včelaři, správci lesa, usazení v lese u pramene dobré pitné vody, ošetřovali včely a med odváděli královské kuchyni.

Rezervujte si některý z našich pokojů s příběhem!

To nás přivádí k dobám, kdy poddanský Rychnov byl městem královským. To období v historii nebylo dlouhé, ale rychnovští na označení svého města za královské byli hrdí. Roku 1560 se stal Rychnov majetkem krále odúmrtí. Českým králem byl v té době Ferdinand I. O rok později udělil městu výsadu užívat práv královských měst. Měšťanům udělil právo volného stěhování. Následující rok věnoval rychnovským kožešníkům cechovní řád. Po Ferdinandově smrti zdědil Rychnov jeho syn Maxmilián. Městu potvrdil všechna privilegia, od Vladislava II. i od svého otce. K povznesení Rychnova pronajal na dvanáct let důchody a platy z rychnovského panství. R. 1575 povolil, aby rychnovská privilegia byla zapsána do zemských desek.

Kterak císař Rudolf prodal Rychnov

Král Rudolf II. zdědil Rychnov r. 1576 a hned následující rok ho prodal Burijanovi Trčkovi z Lípy. Znovu se stal Rychnov městem komorním v těžkých letech 1620 – 1623. Naposledy se dostal do královských rukou královny a císařovny Eleonory, manželky Ferdinanda II. v letech 1635 – 1640. O tom, že králům a královnám chutnal lesní med ze Včelného, lze jen stěží pochybovat.

Jedle, Sedmihlásek, Lilie... Přečtěte si příběhy dalších pokojů.

Máte dotaz nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme vám do 24 hodin.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení