24. března 2024

Úklid lesa Včelného

Dobrovolná akce na zlepšení životního prostředí v rámci kampaně Ukliďme Česko.

Na naší přírodě nám opravdu velmi záleží! A tak jsme se rozhodli, my, celý kolektiv naší krásné Studánky spolu se SPARTAN TRAINING GROUP RYCHNOV NAD KNĚŽNOU, uspořádat akci pod záštitou Ukliďme Česko s názvem úklid Lesa Včelného a okolí. Lesopark Včelný je ojedinělý přírodní úkaz, který si jednoduše musíme hýčkat.

Za poslední měsíce jsme na Studánce udělali zásadní kroky v maximální eliminaci uhlíkové stopy od vystavění fotovoltaické elektrárny, nahrazení úklidových prostředků těmi přírodními, ale snažíme se být i maximálně soběstační. Máme vlastní zdroj vytápění a sami si čistíme vodu i odpad, třídění odpadu bereme za samozřejmost, ale musíme se o životní prostředí starat stále více. Les a příroda okolo nás není samozřejmostí a tak musíme o to vše pečovat.

Sejdeme se ve 15:00 hodin na kolonádě u pramene, u samotného hotelu Studánka a připojit se k nám můžete i Vy. Rozdělíme se na 2 skupiny, které půjdou různé trasy. Bude to krásná procházka a ještě uděláme něco pro přírodu. Úklid bude probíhat do cca 17:00 hodin. V 17:00 hodin jako poděkování těm co přišli, dopřejeme menší občerstvení.

Pytle na odpadky Vám dáme. Budeme mít k zapůjčení i několik párů pracovních rukavic, ale doporučujeme mít vlastní.

Sraz v 15 hod. před hotelem Studánka. Uklízet se bude do 17 hod. Registrace na recepci hotelu.