EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

Jak si užít ubytování Orlické hory

Foto: Orlické hory. Zdroj: Wikipedia

K nejhezčím oblastem České republiky lze bezpochyby zařadit Orlické hory s okolím. Důkazem budiž i to, že se region Podorlicko se svými hrady a zámky stal excelentní evropskou destinací za rok 2017. Neváhejte proto a zajistěte si ubytování v Orlických horách, kde na vás kromě historických památek a krásné přírody čekají rozhledny, lyžařské areály, pěkná města a další turistické magnety.

Orlické hory, pojmenované podle řeky Orlice, se táhnou na severovýchodě Čech u hranic s Polskem. Jedná se o nepříliš ostře modelované, podlouhlé horské pásmo, pro které jsou typické rozsáhlé lesnaté stráně a vrcholy s výškou kolem tisíce metrů. Nejvyšší z nich je Velká Deštná (1 115 m n. m.) a zřejmě nejpopulárnější Šerlich (1 027 m n. m.).

Proč za ubytováním do Orlických hor

Obě hory propojuje zdejší hlavní turistická trasa zvaná Jiráskova cesta (z velké části společná s NS Po hřebeni Orlických hor). Můžete si na ní udělat slušný wellness, Orlické hory totiž protíná v délce 40 kilometrů od severu k jihu. A spojuje celou řadu zajímavých míst v čele s vojenskou tvrzí Haničkou, rozhlednou Annou a romantickou Zemskou bránou.

Ubytování Orlické hory lze využít též k návštěvě několika starobylých měst, zámků, hradů a zřícenin. Z těch nejznámějších si určitě udělejte cestu do Opočna, Dobrušky, Častolovic, Potštejna nebo Doudleb nad Orlicí. Za pozornost určitě stojí Rychnov nad Kněžnou poblíž našeho wellness hotelu s bazénem.

Orlické hory jsou ostatně ze Studánky dostupné autem během několika minut (nejbližší hranice chráněné krajinné oblasti u trosek Pěčín se nachází jen 7 kilometrů východním směrem).

Lyže, wellness a jiné taháky ubytování v Orlických horách

K dalším atrakcím, které lze během wellness pobytu v Orlických horách vidět, patří:

Do krajské metropole Hradce Králové to je po silnicích č. 319, 318 a 11 zhruba 40 kilometrů.

Zapomenout nesmíme ani na zimní Orlické hory. Ubytování tady svádí k rozmanitým sportovním radovánkám na sněhu, neboť bílá pokrývka se na zdejších kopcích drží od prosince do března. Toho využívají četná lyžařská střediska, mezi nimiž hrají prim:

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení