EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

U KLÍČE

Doga, jejíž plemenné znaky byly v Německu stanoveny r. 1879, je potomkem původních dogovitých psů, chovaných už ve starověku k válečným i loveckým účelům. Patří k největším psům vůbec. Její urostlá svalnatá postava a majestátní chůze, vyzařující síla a klid, ji přiřkly přízvisko psí Apollon.

Rezervujte si některý z našich pokojů s příběhem!

Je odvážná a sebevědomá, ale pozorná a ostražitá, k cizím lidem nedůvěřivá i nebezpečná, doma spolehlivá, oddaná dětem a všemu slabému. Ve středověku se užívala k lovu, měla zadržet kance či medvěda. Nyní je výborným hlídačem a průvodcem.

Rychnovské klíče k zámkům FAB

Byl to výborný nápad, dát dogu do znaku světoznámému rychnovskému výrobku – klíči k zámkům FAB. Zámečnickou továrnu v Rychnově založil r. 1911 Alois Fáborský, třebechovický rodák, se společníkem, obchodníkem Šedou, který po šesti letech z firmy odešel. V továrně se vyráběly zámky stavební i nábytkové v různých provedeních, zámky visací i vložkové a nábytková kování. Zámky z Rychnova se staly světoznámými. Po smrti Aloise Fáborského se podniku ujal syn Antonín, vzdělaný v oboru, a vedl zdatně firmu až do r. 1948, kdy přišel o všechen majetek a v dalších letech zažil mnoho ústrků a křivd. Rehabilitace se sice dočkal, ale dlouho si ji neužil. Zemřel r. 1991. Slavné klíče s hlavou velikého psa se však vyrábějí dodnes, a tak pes s klíčem, a klíč se psem, hlídají neustále naše domovy.

Pěnička, U Oveček, Jasan... Přečtěte si příběhy dalších pokojů.

Máte dotaz nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme vám do 24 hodin.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení