EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

Tipy na výlet z hotelu Studánka

Pokud jste milovníci přírody, kultury a historie, hotel Studánka je pro vás správnou volbou - v jeho blízkém okolí jsou tucty významných památek a jiných ideálních cílů pro výlety. O těch nejoblíbenějších si přečtěte více informací níže a na konci stránky využijte obecnější seznam s odkazy na stránky jednotlivých pamětihodností.

Zámek Potštejn1. Zámek Potštejn

Zámek nechal postavit Jan Ludvík Chamaré-Hardubal v letech 1746-1749. V roce 1945 byl vyvlastněn rodině Dobrzenských na základě Benešových dekretů a za komunismu sloužil jako pobočka Ústřední školy ROH. Současní majitelé zámek poctivě rekonstruují, např. obnovili mramorový sál s ojedinělým rokokovým stropem a kapli.

Přečtěte si více o zámku Potštejn.

 

Zámek Častolovice2. Častolovický zámek

Renesanční klenot s kazetovým stropem Rytířského sálu, mimořádně pěkně udržovaným 42hektarovým anglickým parkem na soutoku říčky Bělé a potoku Štědrý, obnovenou růžovou a vodní zahradou či miniaturním zoo. Zámek byl roku 1992 navrácen v restituci původní majitelce Dianě Franzisce Sternbergové – Phipps, která předtím žila v Londýně jako uznávaná bytová architektka. Několikrát ročně bývá zpřístupněn zámecký penzion, poprvé na Vánoce 1998 a od té doby třikrát ročně - na začátku i na konci letní sezóny a před Vánoci. V jeho hostinském pokoji č. 8 pobýval při čtyřech návštěvách prezident Václav Havel s první chotí Olgou, přítelkyní Diany Sternbergové. Zámek se podařilo obnovit do původní krásy po devastaci způsobené správou několika internátních škol.

Přečtěte si více o zámku Častolovice.

 

Zámek Doudleby nad Orlicí3. Zámek Doudleby nad Orlicí

Renesanční zámek z roku 1588 byl v období raného baroka v interiérech výrazně upraven, jednopatrové budovy tvoří uzavřenou čtyřkřídlou dispozici obklopující nádvoří, vstup do zámku je zdůrazněn pozdně renesančním portálem a také šestibokou věžičkou s cibulovou bání. V zámku se pokocháte ornamentální sgrafitovou výzdobou. Nádvoří (nezvykle pouze v přízemí) obíhá renesanční arkáda nesená toskánskými sloupy. V interiéru je dochována řada místností vybavených bohatou raněbarokní štukatérskou a malířskou výzdobou.

Přečtěte si více o zámku Doudleby nad Orlicí.

 

Zámek Opočno4. Zámek Opočno

Opočno má druhý nejnavštěvovanější zámek v Čechách (první místo patří zámku v Hluboké). První zmínka o zámku pochází již z roku 1068 z Kosmovy kroniky. Během téměř tisíce let se tu protočily tucty majitelů i správců, mezi významnější z nich patří hlavně rod Trčků (přelom 17. století) a jejich následovníci, rod Colloredů. Na zámku si můžete prohlédnout celou řadu sbírek, např. historické zbraně, obrazy a etnografické kolekce. Dále na vás čeká několik prohlídkových tras, ve kterých řádně nasajete dobovou atmosféru zámku.

Přečtěte si více o zámku Opočno.

 

Barokní kostel v Neratově5. Kostel v Neratově

Rekonstruovaný barokní mariánský kostel na hranicích s Polskem, do nějž přicházely tisíce poutníků a např. jen z kladské strany věřící ze 17 vesnic. Byl poničen za komunistické éry. Střecha kopíruje tvar té původní, jen nad prezbytářem je část prosklená (idea otevřenosti vzhůru). Kostel je po stránce architektonické představitelem radikálního baroka ve vesnickém prostředí, byl stavěn v letech 1723 až 1733 a v době svého největšího rozkvětu se stal významným poutním místem a projevem duchovního života farnosti a okolí. Po požáru koncem roku 1945 již nebyl opraven a velmi rychle se měnil v architektonické torzo.

Přečtěte si více o kostele v Neratově.

 

Rozhledna Vrbice6. Rozhledna Vrbice

Dřevěná rozhledna s výškou 29,5 m a s ocelovým točitým schodištěm a vyhlídkovými plošinami v 11 a 25 m v blízkosti vrcholu Kastel (445 m n. m.) slouží jako turistická atrakce od roku 2004. Do přípravných prací se zapojila Regionální rozvojová agentura při Euroregionu Glacensis a novou rozhlednu vyprojektoval Ing. Antonín Olšina z Vysokého Mýta. Ze současníků již málokdo ví, že na vrbickém Kastelu byla vystavěna Československou armádou kolem roku 1937 dřevěná rozhledna jako triangulační bod. Takových bylo v okolí několik, ale tato je zdaleka předčila svou výškou 37 m. Nabízela nepředstavitelný rozhled po širokém okolí - bylo možné spatřit Kunětickou horu, Pardubicko, Hradecko, Sněžku a celé panoráma Orlických hor.

Přečtěte si více o rozhledně Vrbice.

Další tipy na výlety kolem letoviska Studánka

Města a místa

Vrcholy a rozhledny

Historie a události

Kultura a akce

Sport a aktivity

 

Nové Město nad Metují
Zřícenina hradu Litice nad Orlicí
Zámek Rychnov nad Kněžnou
Kulturní akce v hotelu Studánka
Venkovní amfiteátr hotelu Studánka
Za kulturou i zábavou do hotelu Studánka

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení