EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

SVATÝ MARTIN

Svatý Martin zpravidla přijíždí u nás v předhůří Orlických hor na bílém koni. V první třetině listopadu napadne sníh a přinese nové radovánky v přírodě. V křesťanské tradici se konaly martinské průvody s lampiony, v předvečer svátku se lidé scházeli u martinské husy, martinského pečiva a pili mladé martinské víno. Tehdy byla martinská husa poslední pečínkou před adventním postem.

Rezervujte si některý z našich pokojů s příběhem!

Na mnoha místech v Evropě se večer před svátkem Sv. Martina zapaluje martinský oheň. Na venkově byl Sv. Martin začátkem hospodářského roku, čeledi se vyplácela mzda, přijímala se nová chasa a uzavíraly se nové smlouvy. Mimo mnohé jiné je patronem tkalců, hoteliérů, pastýřů, hostinských, domácích zvířat a hus. Martin je i u nás oblíbeným jménem.

Legend o svatém Martinovi a Spasiteli

Svatý Martin žil ve 4. století. Pocházel z dnešního Maďarska a otec voják ho umístil v galské gardě. Jednoho mrazivého večera jel Martin na koni do tábora v Amiensu. U brány ho polonahý žebrák prosil o almužnu. Nemaje u sebe ani peníze, ani jídlo, rozdělil mečem svůj plášť a prochladlému věnoval polovici. Podle legendy ve snu uviděl Ježíše Krista ve svém plášti. Martin se pak nechal pokřtít, odešel z vojska a po dalších životních peripetiích se stal biskupem v Tours.

U Koček, Jmelí, Svatý Václav... Přečtěte si příběhy dalších pokojů.

Máte dotaz nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme vám do 24 hodin.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení