EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

SVATÝ LIBORIUS

Liborius, o jehož původu nic nevíme, převzal v roce 348 úřad biskupa v Le Mans. Byl vzorem dobročinnosti a zbožnosti, přičítají se mu i zázračná uzdravení. Samotný sv. Martin byl jeho přítelem. Úcta k jeho ostatkům vedla k jejich přenesení a to se slaví 23. července. Svátek 25. října je pak tzv. Malý Liborius.

Rezervujte si některý z našich pokojů s příběhem!

V první polovině 18. století, kdy už stála kaplička u Studánky, rychnovští roku 1749 rozhodli: „aby peníze w almužně u Hruškowy Studánky przigate pro čzest a chválu Božj na obraz (již dřív určený) obráczeny byly (a) krom (něho) poniewadž ta nadopačzena Studynka neb Woda a Mylostj Božj pro kamen bolestj sloužj, aby taky Swaty Liborius w témž obraze spolu wymalowaney byl.“ A tak se francouzský biskup dostal do Studánky, jako patron trpících onemocněním kaménky. Kaménky na knize jsou také jeho atributem. Z toho možno vyvodit, že v té době byla Studánka skutečnými léčebnými lázněmi, kam si lidé přicházeli pro úlevu ve svých strastech.

Pokoj sv. Liborius na Studánce

Sv. Liborius je čtyřhvězdičkový typ pokoje s veškerým komfortem, kde si budete moci náležitě vychutnat svůj pobyt. Kromě standardní pokojové výbavy hotelu Studánka mají pokoje i pracovní stůl a balkon. K dispozici budete mít i hygienické potřeby, měkké osušky či pohodlné župany a veškerá další přání vám ochotně splní náš room service personál.

Svatý Jan, Babyka, Lilie... Přečtěte si příběhy dalších pokojů.

Máte dotaz nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme vám do 24 hodin.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení