3. ledna 2024

Studánka je tou pravou základnou pro lyžařské výlety do Orlických hor

Ideální poloha na úpatí krásných lyžařských středisek v Orlických horách. Tím se může pochlubit Hotel Studánka u Rychnova nad Kněžnou, který je správnou adresou pro milovníky lyžování. Ti zde totiž najdou perfektní základnu pro lyžařské výlety, stačí si jen vybrat.

Právě příznivci zimních sportů, k nimž lyžování jednoznačně patří, to mají do lyžařských areálů coby kamenem dohodil a v zimním období je skutečně z čeho vybírat. Lze vyrazit například do známého zimního střediska Deštné, kde si zájemci na jeden skipas mohou vyzkoušet jízdu na šesti sjezdových tratích různých obtížností. Pro odvážnější vyznavače freestyle je denně k dispozici profesionálně upravovaný snowpark s mnoha skoky a překážkami.

Nedaleko je také lyžařský areál Farský kopec v centru Rokytnice v Orlických horách, který nabízí 350 metrů dlouhou sjezdovku s vlekem. Délka sjezdovky a její převýšení jsou vhodné nejen pro začínající lyžaře, ale také pro všechny, kteří se chtějí pobavit při zimních radovánkách. Od Hotelu Studánka je to kousek i do Říček. Tam si milovníci lyžování rovněž přijdou na své ve známém Ski centru. Také ve Zdobnici je Ski centrum, jehož areál nabízí čtyři sjezdovky a stejný počet lyžařských vleků. Na hlavní sjezdovce je navíc pravidelně pořádáno večerní lyžování.

Pokud někdo touží po návštěvě sousedů, může se vypravit do polského Zielience, což je jedno z nejdostupnějších tamních středisek, protože se rozkládá přímo na hraničním hřebeni nedaleko Masarykovy chaty na Šerlichu. V posledních letech zde vyrostlo nové a moderní lyžařské středisko se sjezdovkami dlouhými necelý kilometr doplněné dvěma moderními expresními lanovkami a množstvím vleků.

Právě blízkost zimních areálů láká stále větší množství hostů Hotelu Studánka, což v minulosti nebývalo pravidlem. Velkým lákadlem je dnes samozřejmě i čerstvý vzduch, který je s oblastí Orlických hor neodmyslitelně spojen. Pokud si hosté vyberou kterékoli lyžařské středisko k zimním radovánkám, Hotel Studánka bude tím nejlepším výchozím bodem a základnou, ve které si pohodlně odpočinou, naberou síly v místním wellness i skvělé restauraci. Ochotný personál se postará o veškeré potřeby návštěvníků. Neváhejte tedy, lyžařská sezóna stále pokračuje!