26. června 2023

Studánka hostila Anděla mezi zdravotníky, zpívali jim známí interpreti

Hotel Studánka na Rychnovsku se v neděli 25. června stal dějištěm soustředění čtvrtého ročníku soutěže Anděl mezi zdravotníky. Mezi vzácnými hosty byli herci Iva Hüttnerová, David Suchařípa a Michaela Dolinová, kteří v amfiteátru Letoviska Studánka i „andělským finalistům“ zahráli představení Domácí štěstí.

Do známého hotelu ležícího v krásném prostředí lesoparku Včelný se však také dostavili zpěváci Lucia Sosna, Bohuš Matuš, Anna Julie Slováčková, Lukáš Randák, Šárka Vaňková, Petr Vondráček či
zpěvák, herec a moderátor Milan Peroutka, aby zavítali mezi zdravotníky a finalisty soutěže, kterým 26. června zazpívali při večerním koncertu a nafotili snímky do kalendáře Anděl mezi zdravotníky.
Peroutka například zazpíval diskotékovou verzi písniček ze svého nejnovějšího CD Abrakadabra.

„Ten styl se jmenuje EDM. Je to hudba, na kterou já teď chodím pařit na diskotéky. Nějak mě to chytlo. Mám i představu, že bych měl vystoupení s tanečníky,“ plánoval zpěvák, což se však nelíbí jeho
operovanému kolenu.

„Už vím, že jsou pohyby, na které si musím dávat pozor. Doktoři mně řekli, že mým kolenům je víc než mně. Je to ale součást mého těla a dělám muzikály, snažím se s tím nějak
fungovat. Když jsem ležel ve špitále, ocenil jsem trpělivost všech zdravotníků. U mne se tenkrát střídala jedna návštěva za druhou, až z toho byli trochu rozpačití, ale dali to.“

Také zpěváci Lucia Sosna a Bohuš Matuš se ihned na místě přesvědčili, že finalisté projektu jsou připraveni pomoci komukoli a kdekoli.

„Cesta z Prahy kvůli zácpě trvala čtyři hodiny a už během jízdy jsem cítila skřípnutý nerv, na který trpím už hodně dlouho. Bolest mi jde do ruky, trojklanného nervu, oka a vyřadí mě to na tři dny z provozu. Naštěstí jsme to tady zachytili včas. Sestřička Jana, která pracuje na neurologii, mně podala magnézium, dala tejpy na krk i lopatky a nařídila mně pitný režim,“ usmívala se Sosna, kterou ošetřila finalistka číslo 1 Jana Hladíková. Zpěváka Matuše pro změnu potrápila jeho malá Natálka.

„Dcerce není dobře, možná z toho vedra. Děkuji zdravotníkům, že pomohli a Natálce se ulevilo,“ poděkoval Matuš z pódia amfiteátru Hotelu Studánka.

Všem vystupujícím se v letovisku Studánka opět velmi líbilo, zářili spokojeností a těší se na další ročník opět na Studánce. David Novotný, ředitel soutěže Anděl mezi zdravotníky, byl velmi rád a spokojen, že mohl v Hotelu Studánka zdravotníky a všechny umělce zase přivítat.