EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

Sport areál České Petrovice, lyžování víc a více

Foto: Sport areál České Petrovice v Orlických horách, zdroj: Ceskepetrovice.com

(02. 01. 2018) K menším zimním střediskům v prostoru Orlických hor, kde si však lyžování užije celá rodina, patří i Sport areál České Petrovice. Rozkládá se na svazích kopce Adam, obepnutého pásmem pohraničních pevnůstek, v nadmořské výšce od 630 do 730 metrů. Z hotelu Studánka sem přes Rokytnici v O. h. dojedete asi za 40 minut.

Svahy petrovického areálu, z nichž uvidíte Polsko a zvedající se hřeben Orlických hor, k radovánkám na lyžích doslova svádějí. Tři vleky s délkou až 600 metrů zvládnou přepravit přes 2 tisíce lyžařů za hodinu a o kvalitní podmínky na tratích – nehledě na to, že počasí v Českých Petrovicích umožňuje lyžování od prosince do března – se starají výkonná sněhová děla.

Užijte si lyžování v Orlických horách

Celková délka širokých sjezdovek v Českých Petrovicích přesahuje 2,5 kilometru. Největší (červená) měří 600 metrů a má převýšení 100 metrů. Modrá sjezdovka Louky jí je parametry hodně podobná, jen to není takový „pruťas“. V nabídce je večerní lyžování i snowpark s vlastním vlekem a crossovou tratí se startovním boxem, skoky, zábradlím, bednami, butter boxem, cornerem a jinými překážkami.

Hledáte-li pro lyžování v Č. Petrovicích ubytování, obraťte se náš hotel Studánka.

V ceníku Sport areálu v Českých Petrovicích je zahrnuta i lyžařská a snowboardingová škola s provázkovými vleky a cvičnou loukou, na děti čeká hřiště s kolotočem a duem provázkových vleků. Nechybí ani půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení se servisem, parkoviště pro zhruba stovku aut je zdarma.

Až vám z pobytu na čerstvém vzduchu vytráví, ať už při sjíždění svahů či po zdolání 4 kilometry dlouhého běžeckého okruhu v kopcích s mírným převýšením, dejte si něco dobrého na zub. Stylový Ski Bar s restaurací v Českých Petrovicích je na takové hladovce připraven s chutnými domácími polévkami a klobásami, teplými oplatkami a dalšími lahůdkami.

Více informací o Sport areálu České Petrovice

  • Adresa: České Petrovice 58, 564 01 České Petrovice
  • Otevírací doba: od 9.00 do 16 hodin, večerní lyžování od 18.30 do 20.30 hodin
  • Základní vstupné: celodenní pas pro dospělé 340 Kč (hlavní sezóna 2017-8)
  • Web: www.ceskepetrovice.com  
Mapa Sport areálu České Petrovice v Orlických horách, zdroj: Ceskepetrovice.com
Dětská lyžařská škola ve Sport areálu České Petrovice, zdroj: Ceskepetrovice.com
Celkový pohled na svahy Sport areálu České Petrovice, zdroj: Ceskepetrovice.com

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení