EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

Slavnostní otevírání první podorlické pivní stezky 26.4.2015

26. dubna 2015 se koná slavnostní otevírání první podorlické pivní stezky, která vede z Městského Podorického pivovaru v Rychnově až do Letoviska Studánka - je dlouhá 3,5 km, vhodná pro pěší i cyklisty. Na otevírání vás čeká kvalitní občerstvení.

Sluneční paprsky začínají stále více hřát a ty poslední se ztrácejí za obzorem čím dál tím později – ano, čas posedávání na zahrádkách je po dlouhé zimě opět zaslouženě tady. A co k zahrádkám a teplu neodmyslitelně patří, je dobré české pivo. Vydejte se proto s námi přivítat léto otevřením nové pivní stezky v rámci zahájení sezóny v pivním šenku, která vede z Městského Podorlického pivovaru v Rychnově nad Kněžnou až k nám, do Letoviska Studánka.

Cestou necestou

Nová podorlická pivní stezka je dlouhá asi 3,5 kilometru – pro ideální procházku jarního dne. Stezka je naučná, postupně seznámí jak pěšího, tak cyklistu s okolím malebné části Rychnovska. Dozvíte se také o pestré historii objektu Pivovaru i Studánky, například o tradici vaření piva. Pivní procházka se klikatí přes Panskou Habrovou a kouzelný les Včelný, neuniknou vám tak tajemné příběhy, kterými je les opředen a dozvíte se taktéž o jeho fauně a flóře – na trase stezky jsou rozmístěny naučné tabule.

Nejbližší okolí pevné asfaltové či štěrkové stezky je převážně obklopeno stromy, pivní pouť se táhne podél Javornického potoka a řeky Kněžna, jejichž příjemný šum spolu mladými listy stromů dozajista zalahodí vašemu uchu.

Slavnostní otevírání

První podorlická pivní stezka vznikla za spolupráce již zmíněných – Letoviska Studánka a Městského Podorlického pivovaru. Oba vám nabídnou kvalitní občerstvení, venkovní posezení i dětské hřiště. V areálu Studánky se nachází minigolf nebo wellness centrum a v Pivovaru lze uskutečnit zajímavou exkurzi.

Slavnostní otevírání se koná v neděli 26. dubna od 14:00 do 16:00 hod.

14:00: Slavnostní zahájení letošní sezóny v pivním šenku – hudba a pivo Kaštan 11 za 20 Kč.

14:30: Start - vydáme se z pivního šenku novou stezkou až do Studánky – v cíli vás čeká občerstvení v podobě jitrnic, klobás, guláše a buchet

 

Těšíme se na vaši účast!

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení