EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

Skiresort Buková hora, sjezdovky do všech stran

Foto: Skiresort Buková hora v Orlických horách, zdroj: Skibukovka.cz

(04. 01. 2018) Do pětice ski areálů v ČR s nejčistším vzduchem patří také Skiresort Buková hora, který v sobě spojuje dvě lyžařská střediska: Čenkovice a Skipark Červená Voda. O pozici jednoho z nejlepších u nás se zasloužil také délkou svých tratí, kvalitním zasněžováním a rozsáhlými službami.

Mapa ukazuje polohu Skiresortu Buková hora mezi Čenkovicemi a Mlýnickým Dvorem poblíž Červené Vody. Jeho srdce tvoří Buková hora, s výškou 958 metrů jeden z nejvýraznějších vrcholů jižního konce Orlických hor. Na jejím západním a východním svahu se táhnou jednotlivé sjezdovky a kolem dokola ji ovíjejí běžecké tratě.

hotelu Studánka se na parkoviště u ski areálu Buková hora dostanete zhruba za třičtvrtě hodinu přes Vamberk, Žamberk a Jablonné nad Orlicí.

Projeďte se po nekonečných sjezdovkách Čenkovic

Propojení obou středisek dělá z Bukové hory největší lyžařské středisko v Pardubickém kraji. Celková délka sjezdovek v Čenkovicích a Červené Vodě činí přes 6 kilometrů. Nejdelší z nich je modrá Heroltická sjezdovka, která s 2 290 metry vládne celým Orlickým horám. Díky minimální šířce 55 metrů si ji zamiluje celá rodina.

O vaše pohodlné ubytování v Orlických horách se postará hotel Studánka.

Jen o 140 metrů je kratší sjezdová trať Mlýnice s radarem pro měření rychlosti a s hravou zónou Funslope zahrnující i přejezd osobního vozu. Mezi desítkou tratí nechybí ani dětská sjezdovka, Kid park a osvětlené svahy pro večerní lyžování.

Moderní sedačkou vzhůru na Bukovou horu

O rychlou a pohodlnou přepravu lyžařů se stará dvojice sedačkových lanovek Třebovská a Leitner. Zvláště druhá jmenovaná stojí za povšimnutí: zásluhou vyhřívání, krycí bubliny, vysokého polstrování a dětské pojistky byla dlouho nejmodernější na tuzemských horách. K dispozici je samozřejmě několik dalších vleků.

Rozmanitý návštěvnický servis ve Skiresortu Buková hora doplňuje půjčovna lyží, lyžařská škola nebo špičkový snowpark Gravity. Občerstvení v Červené Vodě a Ski Čenkovice zajišťují trojice restaurací, tři apres-ski bary a pětice bufetů.

A chcete-li zjistit aktuální počasí v Čenkovicích, Červené Vodě a vůbec celém Skiresortu Buková hora, mrkněte na webkameru na internetových stránkách střediska.

Více informací o Skiresortu Buková hora

  • Adresa: Skiresort Buková hora, 561 64 Čenkovice
  • Otevírací doba: od 8.00 do 16 hodin
  • Základní vstupné: celodenní pas pro dospělé 620 Kč (hlavní sezóna 2017-8)
  • Web: www.skibukovka.cz
Plánek Skiresortu Buková hora v Orlických horách, zdroj: Skibukovka.cz
Jedna z restaurací ve Skiresortu Buková hora v Orlických horách, zdroj: Skibukovka.cz
Lanová dráha Leitner ve Skiresortu Buková hora v Orlických horách, zdroj: Skibukovka.cz

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení