EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

Hurá na lyže do Skicentra Deštné v Orlických horách

Foto: Zasněžené svahy ve Skicentru Deštné v Orlických horách. Zdroj: www.skicentrumdestne.cz

(30. 09. 2017) Slušná nadmořská výška a s tím související solidní sněhová pokrývka od prosince do března, umělé zasněžování, dobrá dopravní dostupnost a sjezdovky všech obtížností dělají z Deštného místo pro celodenní lyžovačku. Zdejší ski areál se rozkládá na svazích Studeného vrchu v 650 až 870 metrech nad mořem.

Základem Skicentra Deštné v Orlických horách jsou dvě lanovky: dvojsedačka Valachovka dlouhá 850 metrů a v roce 2017 otevřená lanová dráha Marta. Přepravní kapacitu několika tisíc lyžařů doplňuje ještě pětice vleků.

Zalyžujte si v Deštném

Díky tomu se rychle dostanete na kteroukoliv z šesti sjezdových tratí. K dispozici jsou dvě černé sjezdovky pro nejzkušenější lyžaře, osvětlená červená sjezdovka (Sportovní) a tři modré tratě včetně turistické, 1 250 metrů dlouhé sjezdovky nabízející též možnost večerního lyžování.

K ubytování v Orlických horách využijte hotel Studánka 27 km od Deštného

V orlickém Skicentru Deštné nezapomínají ani na vaše ratolesti. První krůčky na lyžích mohou udělat v dětské školičce s pojízdným kobercem, provazovým vlekem, kolotočem a Yettiho hřištěm. V lyžařské škole se však jezdit jako Tomba naučí kdokoliv.

O situaci ve ski centru Deštné prozradí hodně i webkamera

Vybavení lyžařského areálu Deštné v O. h. zahrnuje i snowpark s třemi desítkami překážek, půjčovnu lyží se servisem a parkování zdarma. Občerstvení zajišťuje několik stánků a restaurací, nechybí apres-ski bar Dvojka2 ani webkamery pro sledování aktuálního stavu a kvality sněhu.

Využijte dobré počasí a zajeďte si do Deštného v Orlických horách zalyžovat z hotelu Studánka. Trasu do údolí pod Velkou Deštnou zvládnete přes Rychnov nad Kněžnou, Solnici a Skuhrov nad Bělou autem během půl hodiny.

Více informací o Skicentru Deštné v Orlických horách

  • Adresa: Deštné v Orlických horách 413
  • Otevírací doba: od 9 do 16 hodin, večerní lyžování od 18 do 21 hodin
  • Základní vstupné: celodenní pas pro dospělé 470 Kč (hlavní sezóna 2016-7)
  • Web: www.skicentrumdestne.cz
Plán Skicentra Deštné v Orlických horách. Zdroj: www.skicentrumdestne.cz

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení