EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

RŮŽE

Růži se říká královna květin a myslí se tím růže zahradní, pěstovaná v tisících odrůdách. Je krásná, voňavá. Symbolizuje obdiv, krásu, lásku, dívčí ctnost, bílá růže – mlčenlivost, žlutá – nevěru, rudá – žhavou lásku. V lesích Podorlicka na otevřených místech najdeme známé keře šípkových růží. Na jaře zkrášlují kdejakou mez a na podzim svítí jasnou červení šípků.

Rezervujte si některý z našich pokojů s příběhem!

Šípková růže je léčivka. Jestli svatý Ivan sbíral bylinky, nevíme. Ale šípky sbíral určitě. Je z nich vynikající čaj a navíc šípky jsou bohatým zdrojem vitamínu C, který v usušených vydrží i dva roky. Šípková růže se dostala do pohádek, nejen o Šípkové Růžence, a dostala se do heraldiky.

Proč nám růže beze slov říká Láska a věrnost

Rod Vítkovců, založený Vítkem z Prčice, se rozdělil na pět větví. Každá nesla znamení růže odlišné barvy. Nejvýznamnější odnoží byli páni růže červené – Rožmberkové. Růží se zabývá odvětví, které se jmenuje falerestika. Je to nauka o řádech a vyznamenáních. Ordem da rosa – řád růže – měli od r. 1829 v Brazílii. Založil ho císař Pedro k příležitosti svého sňatku. Řád nesl nápis: Amor e fidelidade – láska a věrnost.

Mateřídouška, Podběl, Lilie... Přečtěte si příběhy dalších pokojů.

Růže - Vila č. 13

Máte dotaz nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme vám do 24 hodin.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení