EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

Poutní místo Rokole u Slavoňova

Foto: Dřevěná Loreta v areálu poutního místa Rokole

(27. 05. 2019) Slavoňov je na první pohled nenápadná víska na začátku Klopotovského údolí nedaleko Nového Města nad Metují. Za vidění tady stojí především malebný dřevěný kostel sv. Jana Křtitele s historicky hodnotnými zvony v samostatně stojící zvonici.

My jeho návštěvu doporučujeme především jako výchozí místo k návštěvě poutního místa Rokole, které se nachází sotva 4 kilometry odsud. Vzniklo kolem studánky se zázračnou vodou působící blahodárně na mnohé zdravotní obtíže.

Kostel Rokole, loreta, kaple, svatyně a další poklady

Hned nad pramenem stojí kaple Panny Marie s milostným obrazem „Panna Maria Rokolská“ od královéhradeckého malíře Klemense. Dominantu areálu tvoří kostel Panny Marie Rokolské se sousední dřevěnou „Loretou“, ukrývající obrazy sedmi bolestí Panny Marie.

Věděli jste, že: Od hotelu Studánka leží Rokole jenom 30 kilometrů?

Směrem na jihozápad (k silnici do Janova) se vine „cesta manželů“ s 15 zastávkami na téma manželského soužití (svatba, výchova dětí atd.). Dojdete po ní k první originální svatyňce v Čechách, 143. schönstattské kapličce Panny Marie. Za ní stojí provinční dům Schönstattských sester (občas nazývaný klášter Rokole).

Křížová cesta v Rokoli

Na opačné straně od studánky se na zalesněném návrší nachází křížová cesta z roku 1874. Okruh dlouhý asi 500 metrů zahrnuje celkem 14 kamenných sloupků s pašijovými obrazy na litinových reliéfech.

Hlavní pouť se v Rokoli koná vždy v první neděli po 8. září (narození Panny Marie). Mše svatá se slouží každou neděli, od listopadu do února každou první neděli v měsíci a v lednu jen na Nový rok. (Podívat se sem můžete v rámci našeho organizovaného výletu do hor a podhůří.)

Více informací o Rokoli

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení