EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

První podorlická pivní stezka (PPP stezka)

Začíná a končí

Městský Podorlický pivovar Rychnov nad KněžnouLetovisko Studánka
Délka: cca 3,5 km

Emblém pivní stezky, kterému graf.podobu vtiskla význačná výtvarnice paní Jarmila Haldová ze Sedloňova, jejíž osobitá díla neodmyslitelně podtrhují regionální charakter lidového řezbářství Orlických hor s vysokou uměleckou hodnotou a vazbou na historii.

Virtuální projířďka

 

Vznik a otevření

Otevření 1. Podorlické pivní stezky 30. března 2013Letovisku Studánka.

Tvůrci stezky

Společný projekt Městského Podorlického pivovaru a Letoviska Studánka.

Oba partneři mají certifikát Cyklisté vítáni. Nabízí kvalitní stravování a rychnovské pivo s venkovním posezením v krásném prostředí s hřišti pro děti. Po dohodě lze uskutečnit exkurzi v Městském Podorlickém pivovaru a dále v lihovaru. V Letovisku Studánka je možno využít kromě kvalitních ubytovacích a gastronomických služeb také minigolfu, tenisového hřiště a zajistit si kvalitní ubytování s využitím rozsáhlého wellness komplexu nebo třeba povolenku pro rybaření na Ivanském jezeře.

Financování pivní stezky

Tato pivní stezka je plně financována z vlastních zdrojů Městského Podorlického pivovaru s.r.o. a Matrix Hotels s.r.o. – provozovatele hotelu Studánka bez jakýchkoliv dotací.

Charakter stezky

Naučná pivní stezka první svého druhu v Orlických horách seznamuje pěší i cyklisty s krásným okolím města Rychnov nad Kněžnou, a to v úseku od Letoviska Studánky přes lesopark Včelný a Panskou Habrovou k Městskému Podorlickému pivovaru. Je stezkou naučnou - seznamuje s úžasnou historií obou významných rychnovských míst, tradicemi ve vaření piva v Rychnově, pověstmi a příběhy opředeným lesem Včelným, s faunou, flórou, přírodními a geologickými poměry.

Pivní stezka vzhledem ke své poloze, okolnímu prostředí a dobrému zázemí je velmi vhodná pro pěší procházky a cykloturistiku.

Cestou jsou odpočívadla a zastávky s informačními tabulemi pojaté naučnou formou. Na obou koncích jsou kvalitní stravovací zařízení. Cestou poznáte i včelí úly pro včely poustevnice, obrovská mraveniště typická pro les Včelný, zjistíte proč se tak přírodní lesopark jmenuje, na Ivanské skále najdete v jeskyni poustevníka Ivana a seznámíte se i s působením Českých bratří v těchto místech, nádherným Ivanským jezerem s vodníkem Kristiánkem, prastarou babykou a mnoha dalšími pozoruhodnostmi. Cestou si můžete  i zaplavat v přírodním městském koupališti, věnovat se rybaření či houbaření v mykologicky velmi atraktivní oblasti.

Jednotlivé zastávky věnované stromům a rostlinám Vás seznámí s význačnými rostlinami v okolí. Trasa vede převážně lesnatými částmi přírodního lesoparku po kvalitních asfaltových a štěrkových komunikacích podél Javornického potoka a řeky Kněžna, pozorovat můžete i jejich soutok.

Na tomto místě v údolí Kněžny stával do roku 1690 původní renesanční TRČKŮV ZÁMEK, ten vyhořel a 1704 byl obnoven přestavbou starého zámku novým majitelem Norbertem Leopoldem Libštejnským z Kolowrat. Byl snížen pouze na přízemí, které se dnes ztrácí v komplexu budov rozšířeného současného PIVOVARU. Jeho existence je v archivních materiálech doložena k roku 1585.

Pivní šenk

Partneři pivní stezky

Nová stezka: Od pivovaru rovnou do lesa s Pelclem v zádech

Tři stovky turistů zavítaly na otevření 1. podorlické pivní stezky

Městský podorlický pivovar

Historie pivní stezky

 

Soubory ke stažení

 

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení