EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

PETRKLÍČ

Jestliže podléšky patří mezi první jarní posly v lese, petrklíče – prvosenky zvěstují jaro na loukách. To je radosti, když najdeme první přikrčené kvítky a náhle jsou jimi horské louky posety. Žlutá barva květů je barvou slunce, světla a tepla, radosti a nového života v přírodě. Něžná a křehká zdá se primulka, ale vydrží i jarní mrazíky bez úhony.

Rezervujte si některý z našich pokojů s příběhem!

Petrklíče v kraji, to je prvosenka jarní. A na horách (i Orlických) prvosenka vyšší. Obě jsou léčivky. Sbírají se květní hlávky v plném květu a používají se v plicních čajích. Tak jako jemně a neobyčejně petrklíč voní, tak voňavý je z něho čaj. Je chutný, jakoby s meruňkovým nádechem.

Kterak prvnička lahodný čaj dává

Oblíbená květina má mnoho lidových jmen. Například v Třebešově se jí říkalo kropáček, jinde prvnička, mrtvičná bylina, housátka, dnová bylina, kalhotky nebo šlakovní bylina. Každý bylinkář o účincích této byliny ví, a tak si jistě i Svatý Ivan mohl nasušit květu na lahodný čaj. Bylinu jistě choval v patřičné úctě, bylať rostlinou Petrovou a Svatý Petr svým klíčem – petrklíčem – každý rok otevírá jaro.

Líska, Českých Bratří, Mařenka... Přečtěte si příběhy dalších pokojů.

Máte dotaz nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme vám do 24 hodin.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení