EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

Ohlédnutí za třetím otevíráním podorlické pivní stezky

V neděli 26. 4. 2015 se uskutečnilo již třetí slavnostní otevírání podorlické pivní stezky, která vede z Městského Podorlického pivovaru v Rychnově nad Kněžnou přes les Včelný a Panskou Habrovou až do letoviska Studánka.

Krásné jarní dubnové neděle 26. 4. 2015 se uskutečnilo již třetí otevírání podorlické pivní stezky. V pivním šenku Městského Podorlického pivovaru se sešli příznivci výtečného rychnovského piva, aby se společně vydali slavnostně otevřít stezku, která vede z Pivovaru až do Letoviska Studánka – délka 3,5 km. Na startu i v cíli byli účastníci řádně posilněni jak na těle, tak na duchu – díky líbezným tónům harmoniky pana Hartmana.  

Stezkou nestezkou

Cestou se účastníci posilnili na zastávce u poustevníka Ivana, kde se pro velké rozlévala Mikšova pálenka a pro malé Podorlická malinovka. Osobitým průvodcem celé poutě byl dr. Josef Krám. Celá trasa je značena emblémem pivní stezky, jehož grafickou podobu vytvořila výtvarnice paní Jarmila Haldová ze Sedloňova, jejíž díla neodmyslitelně podtrhují regionální charakter lidového řezbářství Orlických hor. Vyznačují se vysokou uměleckou hodnotou a taktéž vazbou na historii.

Účelem první naučné pivní stezky svého druhu v Orlických horách je seznámit poutníky (pěší i cyklisty) s malebným okolím města Rychnova nad Kněžnou, s bohatou historií obou rychnovských míst, s tradicemi vaření rychnovského piva, různými pověstmi lesa Včelného a taktéž s jeho faunou a flórou, a to formou informačních tabulí na odpočívadlech. Cestou můžete potkat obydlí fauny lesa Včelného - včelí úly nebo velká mraveniště.

Tvůrci stezky

Podorlická pivní stezka vznikla jako společný projekt Městského Podorlického pivovaru Rychnova nad Kněžnou a Letoviska Studánka, který byl financován výhradně z vlastních zdrojů obou partnerů. Pivovar se Studánkou nabízejí kvalitní stravování, velice příjemné prostředí disponující širokým spektrem vyžití – hřiště pro děti, exkurze v pivovaru, minigolf, tenisové hřiště, wellness služby, rybaření.

 

Děkujeme za vaši účast!

 

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení