10. června 2023

Noc muzikálových legend uvedl křest dvou nových knih

Amfiteátr Hotelu Studánka otevřel letní sezónu ve velkolepém duchu. Legendy hudební scény zde totiž představily koncertní verze nejslavnějších českých muzikálů v pořadu Noc muzikálových legend na Studánce. V sobotu 10. června od 19 hodin se na pódiu představily pěvecké hvězdy Kamila Nývltová, Daniel Hůlka, Bohuš Matuš, Linda Finková, Peter Pecha, Josef Vágner a Tomáš Trapl. Prostě česká elita tohoto populárního oboru.

Před začátkem na nedočkavé diváky navíc čekalo jedno překvapení. Připraven byl slavností křest bylinkové brožury Jarmily Haldové a knihy Rychnovský průvodce, jejímž autorem je dr. Josef Krám.
Tento publicista svou badatelskou práci zaměřil právě na Rychnov nad Kněžnou, například objasnil datum úmrtí rychnovského rodáka Karla Poláčka a zabýval se rodokmenem Bohumila Hrabala.
V roce 1995 převzal z rukou prezidenta Václava Havla Řád T. G. Masaryka pro Karla Poláčka in memoriam, k čemuž byl pověřen Poláčkovou rodinou. Je také držitelem medaile hejtmana Královéhradeckého kraje za významný přínos rozvoji cestovního ruchu a medaile Cena Města Rychnova za kulturní přínos pro Rychnov v podobě DVD Průvodce Rychnovem nad Kněžnou.

Publikace Rychnovský průvodce a Bylinková zahrádka jsou již k zakoupení na recepci hotelu.