EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

Muzeum hraček Rychnov nad Kněžnou

Foto: Rychnovské Muzeum hraček zaujme nejen děti. Zdroj: www.muzeumhracek-rk.cz

(13. 09. 2017) Americké vystřihovací panenky, nespočet kočárků nebo nádherná, 120 centimetrů vysoká panna s porcelánovou hlavou v dobovém oblečení patří k typickým exponátům Muzea hraček v Rychnově nad Kněžnou. V provozu je od května 2005 v prvním poschodí radnice, kde M. D. Rettigová dopsala roku 1825 slavnou Domácí kuchařku.

Muzeum hraček Rychnov nad Kněžnou se věnuje především českým hračkám, s nimiž si hrály české děti do poloviny 60. let 20. století. Uvidíte kvarteto domácích loutkových divadel, stovku panenek s porcelánovou hlavou i kdysi velice oblíbenou stavebnici Richterovy kostičky k tvorbě mozaik a hlavolamů.

Vítejte v místnosti, která vypadá jako muzeum panenek

Panenky tvoří významnou část rychnovského muzea hraček. Vynikají mezi nimi panenky charakterové, vyráběné podle reálného dítěte, a tzv. panenky na pohovku (budoárové). Sloužily jako dekorace bohatých domácností a mezi jejich drahým oblečením nechybělo např. ani noční převlečení. Jedna z panenek vám může být povědomá – aby ne, když byla vyrobena podle dětské filmové hvězdy Shirley Templové.

Ročně si expozici prohlédne kolem 5 tisíc návštěvníků. Zařaďte se mezi ně během ubytování v Orlických horách i vy.

Pýchou Muzea hraček Rychnov n. K. je domeček pro panenky od slavného architekta Josefa Gočára. Zahrnuje dokonce i bazén na střeše a tenisový kurt, po jehož odklopení spatříte svítidla zajišťující osvětlení všech místností.

Ať už budete na Studánce s dětmi nebo na romantickém pobytu pro dva, do rychnovského hračkového muzea se rozhodně vydejte. K jeho dalším zajímavým sbírkovým předmětům se řadí zapomenutá hra Slavní mužové čeští, hrací strojek symphonion, filmová laterna magika, dětské kuchyňské přístroje a knihy z 30. let včetně Ferdy Mravence. Stavebnic, vláčků, kostek, maňásků a dalších roztomilých obyvatel tady však žije daleko více.

Víc informací o muzeu hraček Rychnov nad Kněžnou

  • Adresa: Muzeum hraček, Staré náměstí 68, Rychnov nad Kněžnou
  • Otevírací doba: Od 15. května do 15. září denně kromě pondělí, po domluvě i jindy
  • Základní vstupné: dospělí 50 Kč, děti od 3 let 30 Kč
  • Web: www.muzeumhracek-rk.cz

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení