EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

Muzeum a galerie Orlických hor Rychnov nad Kněžnou

Foto: Jednotlivé expozice Orlického muzea. Zdroj: www.moh.cz

(29. 09. 2017) Chcete se o přírodě, historii a kultuře regionu Orlických hor dozvědět co nejvíce? Průvodcem na slovo vzatým vám při vašem poznávání bude Muzeum a galerie Orlických hor. Sbírky, výstavy a průzkumy realizuje na několika místech, hlavní sídlo včetně depozitářů má v areálu bývalých kasáren v Rychnově nad Kněžnou.

V budově na severním okraji města (kousek od židovského hřbitova Na Láni) se ukrývá dvojice fotovýstav Rychnov na historických fotografiích a Lišejníky Orlických hor i ornitologická sbírka Karla Plachetky zahrnující na 200 preparovaných ptačích druhů.

Orlické muzeum a jeho pobočky

Další expozice muzea najdete v kolowratském zámku Rychnov nad Kněžnou. Orlická galerie v něm s pomocí výstav Malíři Orlických hor, Dílo Jana Trampoty, Malíři v Říčkách, Pařížské roky Věry Jičínské a Sochařské dílo Karla Hladíka prezentuje české výtvarné umění od konce 19. století vztahující se k regionu Orlických hor.

Pod působnost instituce patří také Muzeum krajky Vamberk. Stálá expozice paličkovaných krajek se zaměřuje na vývoj vyhlášené vamberecké krajky od počátků v 17. století, spojených s belgickou šlechtičnou Magdalenou Grambovou. Krásné paličkované krajky si tady můžete nejen koupit, ale v interaktivní dílně dokonce sami vyrobit.

Zkuste návštěvu Orlického muzea jako zpestření víkendového pobytu pro dva na Studánce.

O kvalitě a atraktivitě expozice přírody a řemesel „Sýpka“ Muzea Orlických hor v Rokytnici v Orlických horách svědčí ocenění v soutěži muzeí Gloria musaealis jako Muzejní počin roku 2013. Její součástí jsou řemeslné dílny, obří prosklená voliéra, kinosál, brod potokem, dvacítka zvuků přírody, malování na sklo a další aktivity. Zvláště vaše děti budou nadšené. (Podívat se sem můžete v rámci našeho organizovaného výletu do Orlických hor.)

Více informací o Muzeu a galerii Orlických hor

  • Plachetkův památník a Fotohistorie Rychnova: Jiráskova 2, Rychnov n. K., otevřeno mimo víkendu od 9 do 14 hodin, vstupné 10 Kč
  • Orlická galerie: zámek Rychnov n. K., otevřeno mimo pondělí od 9 do 17 hodin (od října do prosince jen do 16 hodin) s pauzou mezi 13 a 14 hodinou, vstupné 30 Kč
  • Muzeum krajky: Vilímkova 88, Vamberk, otevřeno od 9 do 17 hodin (od října do dubna mimo pondělí a jen do 16 hodin), vstupné 60 Kč
  • Expozice Sýpka: Horská 174, Rokytnice v O. h., otevřeno mimo pondělí od 9 do 17 hodin, vstupné 60 Kč
  • Web: www.moh.cz

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení