EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

ČSOB Maratón Hradec Králové je pro každého

Foto: Start hradeckého maratónu. Zdroj: www.sportvisio.cz

(21. 09. 2017) V 89 letech zvládl svůj další závod. Jiří Soukup je důkazem, že žádný cíl není nikdy dost malý a že sport lze provozovat v každém věku. Přesvědčte se sami v neděli 8. října 2017 na třetím ročníku ČSOB Maratónu Hradec Králové. Hotel Studánka patří mezi jeho hrdé partnery, zároveň zajišťuje catering.

Nemusíte se hned postavit na start některého ze dvou hlavních běhů pro širokou veřejnost (ale pokud byste přeci jen měli natrénováno, registrujte se až do 3. října). Hradecký půlmaraton (délka trasy 21,097 km), řazený mezi top běhy v ČR, se poběží už popáté. Hlavní závod, hradecký marathon (délka trasy 42,195 km), čeká třetí ročník. Startuje v 11:15 hodin na Malém náměstí.

Samozřejmostí je bohaté občerstvení, profesionální měření času a finanční či věcné ceny v celkové hodnotě 100 tisíc Kč.

Kudy vede běh Hradcem Králové

Trať ČSOB maratónu 2017 s celkovým převýšením 150 m vede Nezvalovou ulicí, po Malšovickém mostě přes řeku Orlici, kolem Všesportovního stadiónu a koupaliště Flošna, kde je zajištěno parkování. Ulicemi Úprkova a Bělečská se běžci dostanou ke Stříbrnému rybníku. Zde začíná okruh krásným příměstským lesem, který závodníci absolvují celkem třikrát, aby se triumfálně opět vrátili do historického centra Hradce Králové (naše pivní stezka je kratší, ale také potěší).

Kdo si netroufne na nejdelší tratě, může zkusit běh dvojic (2x 10 km), nebo štafetu (4x 5 km) – v loňském roce ji ovládl tým s finišující olympioničku Evou Vrabcovou Nývltovou. Jsme pyšní, že hlavním partnerem obou závodů je náš hotel Studánka.

Každý běh je zároveň skvělou přípravou na 2. ročník Jarního půlmaratónu 7. dubna 2018 v hotelu Studánka a okolí.

Program hradeckého maratónu

Pro všechny účastníky i diváky připravili organizátoři ze společnosti Sportvisio bohatý doprovodný program na Malém náměstí a v přiléhajících Žižkových sadech. Jeho součástí jsou dětské tratě, přebor ČR záchranných a bezpečnostních složek v půlmaratónu či projekt Kingspan Běh proti rakovině na podporu Onkologické kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Účast na maratónu v Hradci je vynikajícím zpestřením např. wellness balíčku pro dva.

Připraveny jsou ukázky hasičské a policejní techniky, testovací jízdy osobních vozidel, lyžařský trenažér, výuka nordic walkingu, koloběžky a další atrakce. Děti se mohou těšit na sportovní zónu, skákací hrad, malování na obličej, megabublifuky nebo žonglování.

Více informací o ČSOB Maratónu v Hradci Králové

Pohled na hlavní areál ČSOB Maratónu Hradec Králové. Zdroj: www.sportvisio.cz
Mapa trasy maratónu v Hradci Králové. Zdroj: www.sportvisio.cz

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení