EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

Zveme vás na lyžování v Orlických horách

Kam vyrazit z hotelu Studánka za lyžováním? Podívejte se na naše tipy a až k nám pojedete, nezapomeňte si s sebou vzít pořádné vybavení. Zima v Orlických horách je bílá!

Je tady leden a s ním lyžování, sáňkování, stavění sněhuláka a další radosti. Přestože tomu ručička teploměru někdy nenasvědčuje, zveme vás na pořádnou lyžovačku. Hotel Studánka totiž leží na dosah Orlických hor, kde vás čeká celá řada ski areálů se sněhem po velkou část sezóny.

Přehled lyžařských středisek v Orlických horách

Náš seznam není vyčerpávající, spíše chce upozornit na zajímavé a dobře dostupné areály, které stojí za návštěvu.

Ski centrum Říčky v Orlických horách

Vzdálenost od Studánky 24 km, 1 lanovka a 3 vleky, celodenní pas pro dospělé 520 Kč. Přečtěte si o lyžařském areálu Říčky v Orlických horách více.

Skicentrum Deštné v Orlických horách

Vzdálenost od Studánky 27 km, 2 lanovky a 6 vleků, celodenní pas pro dospělé 470 Kč. Přečtěte si o lyžování v Deštném v Orlických horách více.

Sport areál České Petrovice

Vzdálenost od Studánky 33 km, 3 vleky, celodenní pas pro dospělé 340 Kč. Přečtěte si o Sport areálu v Českých Petrovicích více.

Ski areál Sedloňov

Vzdálenost od Studánky 35 km, 2 vleky, celodenní pas pro dospělé 250 Kč. Přečtěte si o Ski areálu v Sedloňově více.

Ski areál Olešnice

Vzdálenost od Studánky 39 km, 3 vleky, celodenní pas pro dospělé 350 Kč. Přečtěte si o Ski areálu v Olešnici více.

Skiresort Buková hora

Vzdálenost od Studánky 47 km, 2 lanovky a 6 vleků, celodenní pas pro dospělé 620 Kč. Přečtěte si o Skiresortu na Bukové hoře (Čeňkovice) více.

K dispozici je samozřejmě spousta dalších lyžařských areálů jako např. Kačenčina sjezdovka, Zdobnice, Farský kopec nebo Zieleniec Ski Arena v sousedním Polsku.

Běžecké lyžování v Orlických horách

Po svazích a hřebenech Orlických hor vedou desítky kilometrů běžeckých stop, z velké části upravovaných. Můžete se díky nim podívat na Velkou Deštnou, na Šerlich či do Muzea zimních sportů, turistiky a řemesel v Deštném.

Pěkné možnosti k běžkování však nabízí i bezprostřední okolí hotelu Studánka. Lesem Včelným vedou místní běžecké stopy, samozřejmě za předpokladu sněhové pokrývky nad 25 cm. Ve spolupráci s městem Rychnov nad Kněžnou se tady upravuje stopa o celkové délce zhruba 15 km!

Praktické rady před lyžováním na Rychnovsku

Než se vypravíte lyžovat, zjistěte si na internetu předpověď počasí a aktuální stav sněhu v plánované lokalitě. Jednotlivé ski areály (Říčky, Buková hora, Deštné atd.) mají na svých stránkách webkamery, díky nimž uvidíte naživo, jaké sněhové podmínky v nich panují.

Foto: Orlické hory v zimě, zdroj fotografie: www.skiricky.cz

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení