EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

LÍPA

Rozkvetlá lípa, vydechující svěží vůni, oživlá nespočetnými včelami, působila jako živá bytost, plná magické síly. V jejích dutinách byl vhodný úkryt pro víly a elfy i pro hnízdečka ptáků. Také čaj z lipového květu léčil naše předky a pomáhá dodnes. Lípy byly vnímány jako dobří duchové, kteří ochraňují před nepřáteli, lupiči a zloději, a proto staří Čechové zasunovali kolem oken lipové větvičky a věřili, že se tak chrání před zlými kouzly a čárami. Měli lípy za stromy lásky. Malolistá byla považována za mužskou, šírolistá za ženskou, a proto se u stavení vysazovaly obě, aby se jim nestýskalo. Do své lesní moudrosti je přijali staří Keltové.

Rezervujte si některý z našich pokojů s příběhem!

Lidé narození 11. – 20. března a 13. – 22. září pod ochranou lípy dostávali do vínku úspěch a uznání. Jsou to lidé velice činorodí a neústupní, vyčkávají, ale neupadávají do pohodlnictví. V lásce štěstí nenacházejí.

Lípa jako národní symbol

Na nedalekých Blatinách stála lípa alespoň 200 let stará a na kmeni měla obrázek Pána Ježíše, dobrého pastýře, z vděčnosti za uzdravení vonným květem. Roku 1901 strom pukl při bouři, ale puklina zarostla. V roce 1931 byl dutý kmen stažen železnou kleštinou, avšak počátkem roku 1957 kleština pukla a strom se rozčísl. Na okraji Včelného stojí skupina lip, zasazených k vzniku nového státu v roce 1918. Tím, že jsme lípu povýšili na národní symbol, stala se posvátnou i lidem současnosti.

Jasan, Pěnička, Smírčí kříže... Přečtěte si příběhy dalších pokojů.

Lípa - Vila pokoj č. 24

Máte dotaz nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme vám do 24 hodin.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení