EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

LILIE

Symbol nevinnosti a čistoty, jíž staří Řekové a Římané přisuzovali lilii mimořádný význam a spojovali ji se svými bohyněmi. I pro křesťany má lilie symboliku. Anděl přicházel zvěstovat Panně Marii, bílá lilie je atributem více světců a světic. Je také heraldickým symbolem. Do Evropy byla jako heraldická figura přenesena za křižáckých válek z východu. Zamilovali si ji francouzští králové a patří do královské a státní francouzské symboliky. Je tak oblíbená, že ji užívá pět až šest tisíc francouzských rodin, měst a korporací.

Rezervujte si některý z našich pokojů s příběhem!

Ve snách lilii kdykoli viděti znamená marnou naději, lilii sázeti – ztracenou věc opět najdeš. Lilii bílou viděti – nevinné děvče bylo nařčeno, lilii trhati – ztracené panenství, lilii líbati značí lásku myslí, ne těl. Radši nebudeme o lilii snít a pošleme skutečnou květinu vyvolené osobě, aby jí vyřídila, že „moje láska k tobě je upřímná“. Lilie vystupuje v pohádkách a pověstech, v zahradách jich můžeme vidět stovky druhů a odrůd.

Jak si pochutnat na lilii

V lese Včelném kousek od Studánky bychom mohli najít lilii zlatohlavou, zvanou také zlatohlávek, nebo závojek. Roste na hlubokých půdách, její stonek může dosáhnout i jednoho metru. Květy v hroznu jsou fialově růžové, nachově skvrnité. Má pěknou žlutou cibuli, složenou z četných dužnatých šupin, která je mírně jedovatá, ale pečená nebo vařená je jedlá. Naštěstí má ty cibule pěkně hluboko v zemi.

Ochotníků, Sedmihlásek, Lasička... Přečtěte si příběhy dalších pokojů.

Máte dotaz nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme vám do 24 hodin.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení