EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

JEDLE

Jedli bělokorou nacházíme ve Včelném kolem hotelu Studánka také. Její rovné vysoké kmeny sváděly k přirovnávání krásných urostlých mládenců a panen k jedlím. Podle druidského kalendáře se rodí chlapci a děvčata jako jedle 2. – 11. ledna a 5. – 14. července. Ti pak jsou drsně krásní, elegantní a osobití, důstojní a zdrženliví, dlouhověcí, ale také náladoví, umínění, ctižádostiví, pracovití, s mnoha schopnostmi, potížisté ve společnosti, učenliví ve vědě, ale v lásce nespokojení.

Rezervujte si některý z našich pokojů s příběhem!

Jedle bývala hojně rozšířená po celé naší zemi a byla součástí takzvaných buko-jedlových lesů po celých Orlických horách. Nyní jsou zbytky těchto lesních společenstev už jen v některých rezervacích v chráněné krajinné oblasti.

K čemupak se hnedle hodí krásná jedle

Podíl jedlí v našich lesích začal klesat v souvislosti s holosečným hospodařením, kdy se při výsadbě dává přednost smrčkům. Lesní pastva dobytka jim tolik neubližovala jako znečištěné ovzduší. Krásné bílé jedlové dřevo bez pryskyřičných kanálků se hodilo k výrobě hudebních nástrojů i nábytku, zvlášť k vodním stavbám, i k stavbě lodí.

Lasička, Pěnička, Lípa... Přečtěte si příběhy dalších pokojů.

Máte dotaz nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme vám do 24 hodin.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení