EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

JASAN

Druidové přisoudili ochrannou moc jasanu lidem narozeným 25. 5. – 3. 6. a 22. 11. – 1. 12. Tito lidé jsou nevšední povahy, někdy i sobecké, ale jsou všemi milováni a v lásce jsou věrní. Jsou výbušní, nároční, vytčeného cíle snadno dosahují, při neúspěchu se stahují stranou. Jsou ctižádostiví, schopní a oslňující. Ostatním je v jejich stínu dobře, dokonce i v nejbouřlivějších dnech. Asi proto, že lidová pověra přisuzuje jasanu výsadu, že do něho při bouřce neuhodí.

Rezervujte si některý z našich pokojů s příběhem!

Jasan je jedním z nejvyšších listnáčů, působí klidně a majestátně. V germánské mytologii byl jasan nejdůležitějším stromem a byl zasvěcen nejvyššímu bohu Odinovi. Germáni byli přesvědčeni, že z jasanu vznikl muž, zatímco žena z olše. Věřili v jeho ochrannou a léčitelskou moc i pouhou přítomností. Malé děti byly protahovány rozštěpem jasanu. Dodnes klepeme na dřevo, abychom něco zažehnali, nebo aby naopak něco vyšlo. Tento zvyk jsme zdědili po Keltech. Přivoláváme tím ku pomoci duchy ukryté ve stromu, ale klepat musíme třikrát.

Jasan má jasně dřevo jedna báseň

Dřeva jasanu, tvrdého, pružného, houževnatého, si naši předkové vážili. Jasanová topůrka a násady byly nejlepší a také oštěpy a luky byly z jasanu. Pro radost i užitek slouží jasanové dřevo k výrobě sportovního náčiní. Neodmyslitelně patří k počátkům zimních sportů jako materiál pro sáně, ale především pro lyže.

Svatý Liborius, Buk, Pantoflíček... Přečtěte si příběhy dalších pokojů.

Máte dotaz nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme vám do 24 hodin.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení