EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

HRUŠKA

Obecní lázně byly na Studánce už v 1. polovině 18. století, ne-li dříve. První doložený „lázňovský“ byl kožešník Václav Bydžovský. Po něm se stal hospodářem nad lázněmi r. 1848 Václav Kapoun. Obci platil roční nájem 25 zlatých rýnských šajnů. Byl ustanoven hospodářem nad obecními lesy a byl mu svěřen dozor nad oběma hajnými. Tenkrát se lázně nazývaly Hruškova studánka, asi po některém z dřívějších nájemců nebo majitelů. Hruškovou studánkou jsou lázně zvány ještě roku 1815, ale později už jen obecní lázně Studánka, nebo Brünelbad. Později nájemci platili nižší nájemné a směli si tu chovat krávu.

Rezervujte si některý z našich pokojů s příběhem!

V dřevěné lázeňské budově byla i hospoda. Už v první čtvrtině 19. století byla chatrná, ale až r. 1854 došlo k přestavbě. I cesta sem byla blátivá a úzká. V letech sedmdesátých byla lázeňská budova přestavěna na villu a restauraci. R. 1887 byla vystavěna druhá villa. V obou byly zařízeny pohodlné letní byty. Studánka se stala oblíbeným letoviskem a klimatickými lázněmi pro rychnovské a letní hosty z Prahy i jiných míst. Byly zde pořádány slavnosti a zábavy. Nejslavnější období Studánky bylo mezi oběma válkami. Na popud okrašlovacího spolku byl celý les Včelný parkově upraven a město přebudovalo hlavní budovu.

Tajemství pokoje Hruška

Tříhvězdičkové místnosti mají kromě naší běžné hotelové výbavy k dispozici ještě balkon a pracovní stůl. Pokoj Hruška, jeden z mnoha tříhvězdičkových pokojů, nese název po oblíbeném českém ovoci. Sedm z těchto pokojů dělí jen uzamykatelné dveře, takže větší skupiny přátel či rodinných příslušníků mohou jednoduše sdílet prostor během dne. Na pokoji je kromě sociálního zařízení k dispozici i fen, základní hygienické potřeby a ručníky.

U Rybáře, U Pokladu, U Klíče... Přečtěte si příběhy dalších pokojů.

Máte dotaz nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme vám do 24 hodin.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení