31. ledna 2023

Hotel Studánka obhájil čtyřhvězdičkovou certifikaci

Trocha čísel pro začátek. 1788 členů, 59 tisíc pokojů a 61 tisíc zaměstnanců, to je AHR. Asociace Hotelů a Restaurací České republiky prosazuje společné zájmy a informovanost v hotelovém a gastro odvětví. Součástí asociace je také hotel Studánka, který aktuálně obhájil čtyřhvězdičkovou certifikaci.

A v čem pro Studánku, ale i další stovky členů, spočívá výhoda členství? AHR je především partnerem veřejné správy, což znamená, že zastupuje názory provozovatelů v hotelovém a gastro průmyslu a tlumočí potřeby odvětví vládě a veřejné správě. Důležitou součástí je také monitoring legislativních návrhů, stejně jako poskytování informací o legislativě, vyhláškách a vznikajících předpisech.

AHR také zodpovídá na dotazy členů a s pomocí advokátní kanceláře radí v různých oblastech hotelové a gastro činnosti. Důležitá je také pro vytváření sítě kontaktů, kde se sdílí zkušenosti s provozem, tipy na snižování nákladů i zlepšení služeb. V neposlední řadě je AHR zřizuje Nadaci AHR ČR, jejímž prostřednictvím restauratéři a hoteliéři podporují děti z dětských domovů při studiích tohoto oboru.