EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

HABR

Budeme-li sledovat Javornický potok po proudu k jeho ústí do řeky Kněžny, dorazíme do Habrové. Název této části Rychnova svědčí o tom, že habr zde byl převládajícím stromem. Dřevo habru je těžké a tvrdé. Nejtvrdší v Evropě. Proto se mu říká dřevo železné. Přes svoji tvrdost je však málo trvanlivé. Dělají se z něho nástroje a dobře se soustruží. Habr je nenáročný a roste všude, dobře snáší zastřihování, takže jsou z něho krásné živé ploty. Pod habry nasbíráme ryzce kroužkatého.

Rezervujte si některý z našich pokojů s příběhem!

Habr patřil mezi sedm posvátných keltských stromů (ještě např. dub nebo jmelí). Druidové, kněžská kasta historických Keltů, byli znalci lesů. Lidé si jich vážili pro moudrost a byli nezávislí na vládcích kmene. Keltští druidové přisoudili ochrannou moc habru lidem narozeným 31. 5. – 10. 6. a 1. 12. – 10. 12.

Jací jsou lidé pod ochranou habru

Jejich vlastnostmi by měla být pracovitost, odpovědnost a poctivost, smysl pro pořádek a spravedlnost. Dbají na dodržování pravidel, neobcházejí ani pravidla, ani překážky. Jsou nedůvěřiví, ctižádostiví a mají rádi pochvalu. V lásce touží poznat něco velkého, neobyčejného. Jsou zpravidla věrní. Mají velké sny a umělecké vlohy.

U Panenky Marie, Včelka, Puštík... Přečtěte si příběhy dalších pokojů.

Habr - Vila pokoj č. 23

Máte dotaz nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme vám do 24 hodin.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení