10. července 2022

Fenomenální pianista Matyáš Novák: Studánka v proměnách času

Jeden z nejlepších klavíristů současnosti, čtyřiadvacetiletý Matyáš Novák, vítěz mnoha domácích i světových soutěží, který již ve svých devaténácti letech debutoval v legendární Carnegie Hall v New Yorku, provede svůj recitál v Letovisku Studánka u Rychnova nad Kněžnou.

Půvabný hotelový areál s venkovním amfiteátrem má svůj silný charakter, svoji jedinečnou identitu a neopakovatelnou atmosféru. Nachází se v tiché a panenské krajině pod Orlickými horami nedaleko Rychnova nad Kněžnou. V oblasti, která zejména díky pramenům léčivých vod v okolí sloužila k lázeňským a rekreačním účelům již od 17. století.

Galakoncert Studánka v proměnách času se koná u příležitosti předělových okamžiků v historii Hotelu Studánka i jeho majitelů Daniely a Libora Burianových. Klavírista Matyáš Novák v něm provede kompozice tematicky související s těmito událostmi, jejichž hlavním jmenovatelem je láska. Přednese rovněž skladby, se kterými se na základě předchozích mezinárodních úspěchů chystá na jedny z nejprestižnějších světových klavírních soutěží. Na přelomu července a srpna na O´SheaSantander International Piano Competition ve španělském Santanderu a v září na Lisztovu soutěž v Utrechtu.

Koná se: 10. 07. 2022 ve 21:00