EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

DUB

Nedaleko Studánky stál veliký Dub letní – Křemelák. V dávných dobách byly duby uctívány Kelty a jejich ochránci byli druidové – lesní mudrcové. Jejich moudrost klade pod ochranu mocných větví dubu ty, kteří se narodili v den jarní rovnodennosti. Do vínku dostávali vitalitu, hrdinskost, tělesnou i mravní sílu, zamilovávali se na první pohled jsouce lidmi činu. V jejich stínu nalézali slabší ochranu.

Rezervujte si některý z našich pokojů s příběhem!

Také pro Slovany a Balty byl dub stromem posvátným. Uprostřed posvátných hájů byl dub zasvěcen Perunovi. Perunův posvátný oheň byl z dubového dřeva. Slované mu přinášeli obětiny a věřili, že jim pomáhá od bolesti zubů. To nebyla pověra, ale praktická zkušenost – lidové lékařství účinky dubu znalo a používalo množství receptů na rozličné neduhy.

Dub budiž pochválen

Podrobně o nich píše Petr Ondřej Matthioli, osobní lékař císařů Ferdinanda I. a Maxmiliána II. Na dubu vedle plodů, žaludů, nalézáme také duběnky – hálky na listech, způsobené žlabatkou dubovou. Z nich se vyráběl inkoust a také pro soukeníky byly nepostradatelnou součástí černého barviva. O kvalitním dubovém dřevu ani není nutno mluvit. Dub si úctu zasloužil nejenom od Keltů, ale i od současníků.

Líska, Včelka, Mařenka... Přečtěte si příběhy dalších pokojů.

Dub - Vila pokoj č. 11

Máte dotaz nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme vám do 24 hodin.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení