EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

BUK

Buk mají ve vínku podle keltského kalendáře narození v den zimního slunovratu. Jsou houževnatí, cílevědomí a zdraví. Nadarmo se neříká kluk jako buk. Mají schopnost vést ostatní. Jsou pracovití, neústupní, vládnou, ale jsou dobrou oporou pro ostatní. Nebezpečná je u nich ztráta kontaktu s realitou. Jsou šetrní až lakotní, nenároční a vděční za maličkosti. Vypadají lehkomyslně, i když lehkomyslní nejsou. V lásce jsou opatrní a vybíraví. Věnují se rodině a domovu, někdy až příliš pečují o svůj zevnějšek.

Rezervujte si některý z našich pokojů s příběhem!

V Anglii byl buk nazýván matkou lesa a byl uctíván jako ochranný strom před bleskem a vším možným. Uctíván byl i Slovany. Jeho těžké tvrdé dřevo se využívá v nábytkářství, hlavně na ohýbaný nábytek, parkety a hračky. Dřevěné uhlí z něho se užívá k uzení, semena bukvice jsou potravou pro mnoho živočichů. Dříve se z nich lisoval olej.

Kterak buk ovlivnil azbuku

Odvar z bukového listí se užíval proti horečce, omrzlinám a vyrážkám. Jeho hladká kůra vybízí k popsání písmeny, a proto asi v ruštině jsou písmena – bukvy – odvozena od buku. Ryzec bukový, šťavnatka drvopleňová, holubinka namodralá, či holubinka olivová jsou houbičky, které můžeme pod bukem hledat.

Bříza, U Pokladu, Pantoflíček... Přečtěte si příběhy dalších pokojů.

Máte dotaz nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme vám do 24 hodin.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení