EN

Skrýt rezervace
Datum příjezdu:
Datum odjezdu:

BŘÍZA

Břízu, jejíž tenounké větve se chvějí sebemenším větříkem a připomínají vlasy víly s bílými kmeny na pozadí tmavého lesa, nazývali lidé lesní pannou. Nenajdeme ji v tmavém lese, miluje světlo a pod ní bývají kozáci a křemenáče. Dovede uzdravovat. Obětavá bříza snáší naše znečištěné ovzduší, poskytuje proutí na košťata, dřevo na nábytek a listí na čaje i kosmetiku.

Rezervujte si některý z našich pokojů s příběhem!

Staří Římané, jak praví Matthioli, využívali pružné březové větve k trestání nešlechetných lidí a „dokadž ještě papír náš vymyšlen nebyl na korách březových se psávati muselo“. Píše o moci vody březové, že „moc její jest lámati kámen v ledví a v měchýři“. Také že „táž voda krásnou tvář činí“. Čaj – odvar z listí – pomáhá opravdu při chorobách ledvin, revmatismu a využívá se pro kosmetické účely.

Bříza jako vtělení bohyně Matky

Bříza byla pro Kelty jedním ze sedmi nejdůležitějších posvátných stromů. Je stromem lásky, jara a světla, vtělení bohyně Matky, zejména její panenské podoby Brighdid. Bříze jsou zasvěceni lidé narození o jarním slunovratu 21.6. Mají příjemnou dobrou povahu, jsou duchovně a citově založení, nelpějí na hmotných statcích, jsou skromní, nepůsobí starosti, nezneužívají důvěry a laskavosti, milují útulný domov, knihy a potřebují spřízněnou duši. Jsou pracovití, inteligentní a plni fantazie. Morálka jim zjednává úctu, ale neprůbojnost je nepřivádí na vrchol.

Podléška, U Vodníka, Pupava... Přečtěte si příběhy dalších pokojů.

Bříza - Vila č. 21

Máte dotaz nebo se chcete informovat?
Neváhejte se na nás obrátit!

Odpovíme vám do 24 hodin.
Vaše údaje nebudeme nikde zveřejňovat.

Kontakt

Hotel Studánka

Hotel STUDÁNKA
Letovisko Studánka 505
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Rezervace

+420 494 389 200

GPS

50.168888, 16.32057

Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou hodnocení